Agatha and the Midnight Murders izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.5 IMDB Puanı 43 Görüntülenme

Agatha and the Midnight Murders izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Helen Baxendale, Blake Harrison, Jacqueline Boatswain
Agatha Christie, maddi sıkıntılarla boğuşan ve sadece para kazanmak için bir roman yazmaya karar veren ünlü bir yazardır. Bir Çinli iş adamıyla buluşarak bu romanını satmayı planlamaktadır. Filmimizin yönetmenliğini Joe Stephenson üstlenirken, senaryo Tom Dalton tarafından kaleme alınmıştır. Dalton, Agatha Christie filmlerinin senaryo yazarlığını yapmış olmasıyla bize bir suç filmi senaryosu nasıl yazılır dersi sunmaktadır.

Vergi müfettişlerinin sürekli olarak kendisini sıkıştırdığı bir dönemde Agatha Christie, durumunu düzeltmek amacıyla bir kitap yazmaya karar verir ve bu kitabı büyük hayranı olan Çinli bir iş adamına satmayı planlar. Barda buluşarak bu işlemi gerçekleştireceklerdir.

Ancak İkinci Dünya Savaşı'nın dehşet verici bir şekilde devam ettiği bir dönemde şehirleri Hitler'in hava kuvvetleri tarafından bombalanmaya başlar. Bardaki herkesi sığınağa toplamak zorunda kalırlar. Hava saldırısının sona ermesini beklerken, kitabın el yazması ve haklarını satın almak isteyen Çinli iş adamı kalp krizi geçirerek hayatını kaybeder. Fakat ölen tek kişi o değildir. İkisinin de zehirlenerek öldürüldüğünü anladıklarında, macera başlar. İngiliz aksanlarının havada uçuştuğu bar sığınağında bir katil bulunmaktadır. Agatha'nın yazdığı yeni romanı ele geçirmeyi amaçlayan katilin ortaya çıktığını öğrendiklerinde, zaman daralmaktadır çünkü başka iki ki

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Agatha and the Midnight Murders

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?