Başkalarının Hayatı izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.4 IMDB Puanı 104 Görüntülenme

Başkalarının Hayatı izle

Oyuncular:

Ulrich Mühe, Martina Gedeck, Sebastian Koch
Politik gerilim ve hümanist drama "Başkalarının Hayatı", 1984 Doğu Berlin'inde başlayan ve Berlin Duvarı'nın yıkılışından beş yıl önce 1991 yılında birleşen iki Almanya'ya kadar devam eden bir hikayeyi anlatır. Filmin odak noktası, Doğu Almanya'nın güçlü gizli polis örgütü Stasi için çalışan Yüzbaşı Gerd Wiesler'in zamanla oluşan hayal kırıklığıdır. Wiesler'in görevi, ünlü oyun yazarı Georg Dreyman ve sanatçı eşi Christa-Maria Sieland'ı gizlice gözetlemek ve ihbar etmektir.

Filmin geçtiği dönemde eski Demokratik Almanya Cumhuriyeti (Doğu Almanya) hükümeti, sıkı bir kontrol ve gözetleme sistemiyle iktidarını sürdürmektedir. Stasi adlı gizli polis servisi binlerce muhbir aracılığıyla 200 binden fazla kişiyi fişlemiştir. Hükümetin ve Stasi'nin amacı, "başkalarının hayatları" hakkında her şeyi bilmektir.

Wiesler, işine bağlı bir Stasi polisi olarak Dreyman hakkında kanıt toplama görevini üstlenir. Devlet Güvenlik Kültür Departmanı başkanı Grubitz'in davetiyle Dreyman'ın yeni oyununun galasına katılan Wiesler, görevine başlar. Gala gecesinde Bakan Hempf de bulunur ve Dreyman'ın sadakatinden şüphe duyar. Grubitz, Hempf'in politik geleceğini aydınlatmak için yakın izleme prosedürünü uygulayacağına söz verir. Wiesler de Dreyman'ın partiye yeterince sadık olmadığına in

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Das Leben der Anderen

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?