Cennetin krallığı izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.2 IMDB Puanı 44 Görüntülenme

Cennetin krallığı izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Orlando Bloom, Eva Green, Liam Neeson
Ailesini ve inancını kaybeden bir baba, büyük bir dramaya doğru yönlendirilen kaderini ve oğlu Balian'ın büyük bir şövalye olmasını sağlama amacıyla uzak ve kutsal topraklarda devam eden dini savaşla karşı karşıyadır. Ibelin'li Godfrey, Doğu'da savaştığı Haçlı Seferleri sonrasında vatanı Fransa'ya döner. Balian'ın aslında oğlu olduğunu öğrenen Godfrey, gerçek şövalyeliğin ne olduğunu öğretmek ve onu epik bir yolculuğa çıkarmak için onu yetiştirir.

Kudüs'te, 2. ve 3. Haçlı Seferleri arasında kırılgan bir ateşkes ilan edilmiştir ve bu ateşkes her an sona erebilir durumdadır. Kudüs Kralı IV. Baldwin barışa ve halkına olan bağlılığını yemin etmiştir. Ibelin'in ölmeden önce kılıcını ve yeminini teslim ettiği oğlu, babası gibi Kudüs'ü her türlü kötülükten korumak için yola çıkar.

Bir deniz kazasıyla ölümle burun buruna gelmelerine rağmen, zorluklarla Kutsal Şehir'e ulaşan Balian, kılıç becerisi sayesinde kısa sürede ün kazanır ve bu süreçte Kral'ın güzel kızkardeşi Sybilla'nın saygı ve hayranlığını da kazanır. Ancak Balian, kendine düşmanlar da edinmiştir... Özellikle Sybilla'nın kocası, küstah Tapınak Şövalyeleri lideri Guy de Lusignan ve Kerak'ın hakimi Reynald De Chatillon gibi. Balian kılıcını alır ve tarih sahnesine adım atar.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Kingdom of Heaven

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?