Chungking Ekspresi (1994) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8 IMDB Puanı 47 Görüntülenme

Chungking Ekspresi (1994) izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Brigitte Lin, Takeshi Kaneshiro, Tony Leung Chiu-wai
Wong Kar-Wai'nin ikinci filmi olan "Ashes of Time"ın ses kaydının yenilenmesi amacıyla kurgu çalışmalarına ara verildiğinde, birkaç ay içinde çok küçük bir bütçeyle çektiği bir 'ara film' olan Chungking Express, yönetmenin stiliyle öne çıkan bir film olarak dikkat çekiyor.

Wai, görsel anlatım öğelerini ustaca kullanarak Hong Kong'un kozmopolit, kaotik ve hızlı yaşamını başarılı bir şekilde yansıtırken, aynı zamanda postmodern durumdan kaynaklanan kişisel ve toplumsal zaman-mekan-durum algılanışları arasındaki farkı da vurguluyor.

Film, PC 233 (Takeshi Kaneshiro) ve PC 633 (Tony Leung) adlı iki polisin sevgilileri tarafından terk edilmesi sonrasında yeni bir başlangıç yapmaya çalışmalarını konu alıyor. İki karakterin öyküleri, yemek yemek için gittikleri "Midnight Express" adlı büfenin dışında ortak bir noktaya sahip değildir. Ancak bu kaybetmiş polislerin umutlarını yeniden kazanma çabaları, küçük sürprizler ve zekice diyaloglarla anlatılmıştır. Filmin konusuyla ilgili daha fazla ipucu vermek, ilk kez izleyecekler için haksızlık olacağı düşünülüyor. Chungking Express, yeni bir sinema dili keşfetmek isteyenler için harika bir başlangıç niteliğindedir.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Chung Hing sam lam

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?