Freedom Writers izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.6 IMDB Puanı 29 Görüntülenme

Freedom Writers izle

Oyuncular:

Hilary Swank, Imelda Staunton, Patrick Dempsey
23 yaşındaki idealist genç öğretmen Erin Gruwell, Wilson Lisesi'nin kapısından ilk adımını atarken içine girmekte olduğu yeni dünyayı kucaklamaya hazırdır. Sınıfında sorunlu öğrenciler bulunmaktadır ve hepsi farklı ırklardan ve toplum katmanlarından gelmektedir. Bu öğrencilerin umutsuzluktan başka bir beklentisi kalmamış gibidir.

Gençlerin durumuna yüzeysel olarak baktığımızda, paylaştıkları tek şey birbirlerine karşı duydukları nefret olsa da, Erin onların ilgisini çekebilmek için çeşitli yöntemler denemeye çalışır. Ancak filmde odak noktası olarak getto gerçekleri ön plana çıkar. Bir Latin çete üyesinin tanıklık ettiği ırkçı kökenli çete çatışmaları ve Erin'in yasakladığı ırkçı karikatür nedeniyle sınıfta ateşli tartışmalar başlar.

Öğrenciler, genç öğretmenden kendilerini dinlemesini ve sokaklardaki hayatta kalma hikayelerini dikkate almasını ister. Erin, artık öğrencilerle iletişim kurmaya başlamıştır. Sınıfa müzik ve "Anne Frank'ın Günlüğü" gibi getto edebiyatı kabul edilen bir başka eser getirir. Bu basit araçlar sayesinde, hoşgörüsüz ortamın acısını çeken ve kendi toplulukları dışındaki dünyayla sürekli mücadele eden öğrencilerin gözlerini açmaya başlar.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Freedom Writers

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?