Heavy Metal (1981) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.6 IMDB Puanı 50 Görüntülenme

Heavy Metal (1981) izle

Oyuncular:

Richard Romanus, John Candy, Joe Flaherty
70'lerin ikinci yarısında, Avrupa'yı etkisi altına alan bir çizgi roman akımı olan Le Metal Hurlant (Haykıran Metal) dergisi, yetişkinlere yönelik serbest cinsellik, şiddet, fantastik ve bilim kurguyu politik olarak doğru olmayan bir şekilde birleştirmesiyle öne çıktı. 1977'de ABD'de bu dergiyi örnek alan Heavy Metal adlı dergi ortaya çıktı. Bu dergi, Avrupalı sanatçıların yanı sıra farklı dünyalardan yaratıcıların çalışmalarını sergileme fırsatı sağladı ve Atlantik'in öte yakasındaki ağabeyinin kaybından sonra da güçlü bir şekilde varlığını sürdürdü.

1981 yapımı Heavy Metal filmi, bu kült derginin sayfalarından beş kısa hikayeyi birleştirerek türün hayranlarına bir hediye sunuyor. Animasyon kalitesi belki de beklenenin altında olsa da içerik olarak oldukça ilginç bir yelpaze sunan bu derlemenin en güçlü isimleri, hiç şüphesiz Den ve Harry Canyon.

Evrende dolaşan gizemli bir küre olan Loc-Nar, tüm kötülükleri içinde barındırarak dünyamızın da dahil olduğu birçok yerde olayların akışına müdahale eder. Loc-Nar, Heavy Metal'de anlatılan farklı içerik ve görsellikteki animasyonları birbirine bağlamak için kullanılan bir icattan başka bir şey değildir.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Heavy Metal

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?