Hellboy izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.8 IMDB Puanı 43 Görüntülenme

Hellboy izle

Oyuncular:

Ron Perlman, Doug Jones, Selma Blair
Adolf Hitler'in mistik konulara olan ilgisi, birçok kitap ve filme konu olmuştur. Nazilerin 2. Dünya Savaşı'nı kendi lehlerine çevirmek için doğaüstü güçlere başvurduklarına dair birçok ipucu bulunmaktadır. "Hellboy" adlı film, Nazilerin bu deneyler sırasında yanlışlıkla dünyaya getirdikleri cehennem zebanisinin maceralarını anlatmaktadır.

Hellboy, gücü ve zekasıyla birlikte insancıl bir karaktere sahip olan bir kahramandır. Kötülüğün değil, iyiliğin tarafında olmayı seçer ve sonunda olağanüstü serüvenler yaşayan bir paranormal dedektif haline gelir. Kara büyücü Rasputin'in elinden kurtarılan Hellboy, Profesör Broom tarafından yetiştirilir ve ateşe hükmeden Liz Sherman ve telepatik güçlere sahip Abe Sapien ile birlikte kötülükle savaşan bir takımın parçası olur.

Hellboy, Amerikalı çizgiroman yazarı Mike Mignola tarafından yaratılan derin ve marjinal bir çizgi roman serisinden uyarlanmıştır. Mignola'nın kendine özgü stilize çizimleriyle ünlü olan Hellboy, sadece ABD'de değil Avrupa'da da büyük beğeni toplamıştır. Bu kez yönetmen Guillermo del Toro'nun yetenekli ellerinde beyazperdeye uyarlanan Hellboy, çizgi romanlar kadar etkileyici bir eğlence sunmaktadır.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Hellboy

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?