İnsanlık suçu (1951) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.7 IMDB Puanı 54 Görüntülenme

İnsanlık suçu (1951) izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Montgomery Clift, Elizabeth Taylor, Shelley Winters
Yönetmen George Stevens, Theodore Dreiser'ın An American Tragedy adlı romanını sinemaya uyarlamak için bir zorlukla karşılaştı. Roman, sınıf çatışmalarını anlatan katı bir doğalcılıkla yazılmış bir öyküydü, ancak 1950'lerin izleyicisi politik bilgilenmeden ziyade eğlence istiyordu. Stevens, bu sorunu çözmek için etkili bir yol buldu: George Eastman'ın (Montgomery Clift) güzel Angela Vickers'a (Elizabeth Taylor) duyduğu erotik arzuları vurgulamak.

George, zengin bir sanayicinin yoksul akrabası olarak, annesi tarafından ona iyi bir gelecek sağlaması için bu adama gönderilir. Ancak George, yoksunluk ve dışlanma duygularıyla mücadele eden biri olarak, yükselmek için gerekli olan motivasyona ve iradeye sahip değildir. Fabrikada yeni başladığı işte bile en önemli kurallardan birini çiğner. Aynı iş yerinde çalışan bir kadınla ilişki yaşamaya başlar ve sonunda ilgisini yitirdiği umutsuz kadını hamile bırakır.

George'un en değerli varlığı, kendisine yarar sağlayan yakışıklılığı ve nezaketi olur. İnsanlık Suçu, Stevens'ın başrol oyuncularını özenli bir şekilde yönlendirmesi ve farklı tarzları ustalıkla kullanması sayesinde klasik Hollywood'un en dokunaklı ve trajik öykülerinden biri haline gelir. George'un masum Angela'yla peri masallarındaki gibi karşılaşması, duygusal bir hava yaratmak için netliğin hafifçe bozulduğu samimi yakın planlarla işlenir. İlk kız arkadaşı Alice'le fabrikadaki ve mahkeme salonundaki sahneler

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  A Place in the Sun

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?