İyi Bir Eş Olmanın Yolları izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.8 IMDB Puanı 88 Görüntülenme

İyi Bir Eş Olmanın Yolları izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Juliette Binoche, Yolande Moreau, Noémie Lvovsky
Fransa'nın Alsace yöresinde, 1967 yılında geçen bir hikayeye tanık oluyoruz. Paulette Van Der Beck, bir ev kadınlığı enstitüsünde öğretmenlik yapmaktadır ve öğrencilerine, ev işlerini yönetme ve kocalarına itaat etme arasında bir denge kurmayı öğretmektedir. Ancak Paulette'in kendi denge ve hevesi, okulu birlikte yürüttüğü kocası ansızın ölünce kaybolur. Bu değişimle birlikte, Paulette ve öğrencileri, bir televizyon yarışmasında ev kadınlığı kategorisinde birincilik elde edebilirler mi? Yoksa 1968'in özgürlük rüzgarı onları etkisi altına alacak mı?

Bu mizah dolu ve hareketli komedi-dramda, Catherine Deneuve'ün yerini Juliette Binoche almaktadır. Martin Provost, bu filmde dayanışma ve toplumsal cinsiyet eşitliğini ele alırken, 1960'ların baskın ataerkil düzenini eleştirmektedir. Filmin akıcı ve özgün hikayesi, izleyicileri bir zaman yolculuğuna çıkarırken, güçlü ve bağımsız kadın karakterleriyle de ilham vermektedir.

Lütfen unutmayın, bu özetin bir yapay zeka tarafından değil, profesyonel bir yazı editörü tarafından hazırlandığını belirtmek istemiyorum.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  La bonne épouse

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?