İyi geceler, iyi şanslar izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.4 IMDB Puanı 55 Görüntülenme

İyi geceler, iyi şanslar izle

Yönetmen:

Oyuncular:

David Strathairn, George Clooney, Patricia Clarkson
İyi Geceler İyi Şanslar, 1950'lerin Amerikasında radyo-televizyon gazeteciliğinin ilk dönemlerinde yaşanan bir hikayeyi konu alıyor. Başroldeki Edward R. Murrow (David Strathairn), televizyon haberciliğinin öncülerinden biridir. Hikaye, Murrow'un, Senatör Joseph McCarthy ve Amerikan Karşıtı Eylemler Senato Komitesi (Daimi Soruşturma Alt Komisyonu) arasındaki çatışmaları kronolojik bir perspektifte ele alır.

Murrow, gerçekleri yazma ve halkı aydınlatma arzusuyla CBS haber merkezinde önemli bir rol oynar. Ona destek veren haber şefi prodüktörü Fred Friendly (George Clooney) ve Joe Wershba (Robert Downey Jr.) ile birlikte, "komünist avı" yıllarında McCarthy'nin yalanlarını ve korku yayılmasını sorgulamak için şirket ve sponsorlarına meydan okurlar.

Senatör, ana haber sunucusunu komünist olmakla suçladığında, halk arasında düşmanlık duyguları artar. Ancak McCarthy'nin yalanları ve baskıcı taktikleri sonunda açığa çıkar ve CBS ekibi, ne olursa olsun görevlerine devam eder. Azimlerinin karşılığını alırlar ve McCarthy güçsüz hale gelir.

Ancak Murrow ve ekibi yüksek bir bedel ödemek zorunda kalır. Programları daha geç bir saatte yayınlanır ve zorluklarla karşılaşırlar. Yine de, kararlılıkla görevlerini yerine getirirler ve istedikleri sonuçlara ulaşırlar.

Film, 1950'lerdeki Amerika'nın politik iklimini ve medya dünyasındaki savaşı anlatırken, gerçek

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Good Night, and Good Luck.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?