Kuşlar (1963) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.6 IMDB Puanı 79 Görüntülenme

Kuşlar (1963) izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Rod Taylor, Tippi Hedren, Jessica Tandy
Melanie Daniels, zengin, güzel ve şımarık bir genç kadındır. Bir gün San Francisco'da bir evcil hayvan dükkanında avukat Mitch Brenner ile tanışır. Bu dükkan ziyaretinde Mitch'in oynadığı küçük oyuna kızsa da, ona karşı çekici bir his besler. Melanie, Mitch'in kızkardeşi için aradığı kuşları satın alır ve hediye olarak Mitch'in evine götürmeye karar verir. Mitch'in evi, Pasifik kıyısındaki küçük bir kasaba olan Bodega Bay'dadır.

Önceleri kasaba ve çevresindeki hayat normal gibi gözükse de, birkaç gün sonra kuşlar tuhaf davranmaya başlar. Sebepsiz yere insanlara saldırmaya başlarlar. Kuşların saldırıları hızla şiddetlenir ve ölümcül bir hal alır. Bir çiftçinin evine girerek çiftçiyi öldürürler ve Melanie'nin tanıştığı genç bir kadın da kurbanları arasına katılır. Kuşların bu saldırıları karşısında korkan kasaba halkı, evlerine ve dükkânlarına sığınır ve adeta hapis gibi yaşamaya başlarlar.

Kasabadaki insanlar, Melanie'nin kasabaya geldikten sonra olayların başlamasına dayanarak onun lanetli olduğunu düşünmeye başlarlar.

Alfred Hitchcock, Kuzey Kaliforniya'da tatil yaparken gazetede okuduğu deniz kuşlarının saldırısına dair bir haberden oldukça etkilenir. Bu haber, Daphne du Maurier'in kısa bir öyküsüyle birleşince, "Kuşlar" filminin temelleri atılmış olur.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Birds

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?