Ölüm Oyunu (1978) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.9 IMDB Puanı 130 Görüntülenme

Ölüm Oyunu (1978) izle

Oyuncular:

Bruce Lee, Gig Young, Dean Jagger
Game of Death, Bruce Lee'nin Hollywood'da çektiği ve en meşhur filmi olan Enter the Dragon'dan sonra çektiği ve her yönüyle kendisine ait olan en büyük, en önemli projesidir. Senaryosu, çekimleri, kastı ve mekân tasarımlarıyla tamamen Bruce Lee'nin emeği olan bu film, üzerinde uzun uğraşlar verdiği bir yapımdır. Ne yazık ki, Bruce Lee'nin ölümü nedeniyle film yarım kalmıştır. Ancak bir yönetmen, işi ele alarak senaryoda değişiklikler yapmış ve Bruce Lee'nin olduğu sahnelerde bazen dublör, bazen de Lee'nin karton maskesini kullanarak filmi tamamlamıştır. Bu nedenle, film 1973 yılında çekilmeye başlanmış ancak 1978 yılında gösterime sunulmuştur.

Game of Death, aslında Bruce Lee'nin en ince ayrıntısına kadar tasarladığı ve tamamlayacağı özgün bir yapıt olmaktan uzaktır. Bruce Lee, ölmeden önce film için yaklaşık 100 dakikalık bir kısım çekebilmiştir, ancak bu kısım kullanılamayacak durumda olan sahnelerden oluşmaktadır. Ancak Lee'nin çektiği bu kısımda, her katında başka bir dövüş stili uzmanının yer aldığı 5 katlı bir tapınaktaki dövüş sahneleri bulunmaktadır. Ancak sadece son üç kat kullanılabilir durumdadır.

Özellikle Kerim Abdül Jabbar ile yapılan dövüş sahnesi, inanılması güç olan sahneler içermektedir. Bu sahnede, 2.20 m'lik bir adam, çevik hareketlerle neredeyse bacak boyundaki Lee ile dövüşmektedir.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Game of Death

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?