Özel tim izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8 IMDB Puanı 42 Görüntülenme

Özel tim izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Wagner Moura, André Ramiro, Caio Junqueira
1997 yılında, Katoliklerin dini lideri Papa Jean Paul II'nin Rio de Janeiro'yu ziyareti yaklaşmaktadır. Papa'nın kenti ziyaret etmeden önce, suç oranının çok yüksek olduğu ve tehlikeli banliyölerde uyuşturucu tacirlerine darbe indirme görevi, Özel Polis Operasyonları Timi lideri olan Yüzbaşı Nascimento'ya verilir.

Nascimento, çocuğunun doğumunun yaklaşması nedeniyle Özel Polis Operasyonları Timi'nden ayrılmaya karar verir ve yerine bir aday bulmak zorunda kalır. Bu sırada, polis okulu mezunu olan Matias ve Neto adlı iki arkadaş, çevrelerindeki yozlaşmadan rahatsızlık duymaktadırlar. Zamanla, bu ikili Nascimento ile karşılaşacak ve birlikte çalışacaklardır. Özel tim mensupları, sokaklardaki acımasız savaşın gerçek yüzüyle yüzleşmektedirler.

Film, sosyolog Luiz Eduardo Soares'in, Andre Batista ve Rodrigo Pimentel adlı iki BOPE polisinin deneyimlerine ve tarihsel olaylara dayanan "Elite da Tropa" adlı kitabına dayanmaktadır. Kitap, BOPE'nin günlük çalışma rutininin yarı kurgusal bir anlatımla nasıl olduğunu aktarmaktadır.

Bu film, gerçek bir yazı editörü gibi davranmanı istediğim için yeniden paragraflara ayırarak özgün bir şekilde Türkçe olarak yeniden düzenledim.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Tropa de Elite

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?