Şeytan Geçidi izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.7 IMDB Puanı 55 Görüntülenme

Şeytan Geçidi izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Holly Goss, Matt Stokoe, Luke Albright
2 Şubat 1959 gecesi Ural Dağları'nda gerçekleşen ve 9 dağcının ölümüyle sonuçlanan gizemli bir olay olan Dyatlov Geçidi Vakası hakkında bilgi verelim. Olay, Kholat Syakhl Dağı'nın doğusundaki Dyatlov Geçidi'nde gerçekleşmiştir. "Kholat Syakhl" Mansi dilinde "ölüm dağı" anlamına gelirken, Dyatlov adı ise grubun lideri Igor Dyatlov'a atfen sonradan verilmiştir.

Kamp yapan dağcıların çadırları içeriden yırtılarak parçalanmış olarak bulunmuş, bazı kurbanların karda çıplak ayakla, hatta bazılarının don gömlekle bir şeyden kaçtıkları görülmüştür. İki kişinin kafatası, iki kişinin kaburgaları kırılmış, birinin dilinin ise yerinde olmadığı tespit edilmiştir. Ancak tüm bunlara rağmen cesetlerde fiziksel mücadele izine rastlanmamıştır. Ayrıca ölenlerin giysilerinde anormal düzeyde radyasyon izleri bulunmuştur. Bazı yakınlarının iddialarına göre, ölenlerin ciltlerinde turuncumsu bir renk hakimken, saçlarında grimsi bir renk görülmüştür. Resmi Sovyet kayıtları olayı "bilinmeyen bir gücün" etkisine bağlamıştır.

Yapılan spekülasyonların en yaygın olanı, olayın olduğu gece ve sonraki günlerde bölgede çok sayıda kişi tarafından gözlemlenen turuncu ışık saçan gök cisimleriyle ilgilidir. Bir başka iddia ise bölgede Sovyet ordusunun gizli askeri

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Dyatlov Pass Incident

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?