Star Wars: Bölüm I – Gizli Tehlike (1999) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.5 IMDB Puanı 67 Görüntülenme

Star Wars: Bölüm I – Gizli Tehlike (1999) izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Ewan McGregor, Liam Neeson, Natalie Portman
Genç Luke Skywalker henüz doğmamıştır ve galaksinin zalim imparatoruna başkaldırması için on yıllar vardır. Bu dönemde galakside barış hüküm sürmektedir ve Naboo gezegeni, iyi yürekli genç Kraliçe Amidala tarafından yönetilmektedir. Ancak, Gizli Sith Lordu ve onun şampiyonu Darth Maul'un maşası olan Ticaret Federasyonu, adil olmayan müzakere taktikleri ve girişimlerle Amidala'yı köşeye sıkıştırmaktadır. Jedi şövalyeleri Qui-Gon Jinn ve çömezi Obi-Wan Kenobi, durumu incelemek için Naboo'ya gönderilir.

Jedi'lar, giderek derinleşen bir komployu keşfederken 9 yaşındaki Anakin ile tanışır. Anakin, mekaniğe karşı müthiş bir yetenek ve şeytani bir zeka sahibi olan küçük bir çocuktur. Jar Jar Binks isimli geveze ve kurbağamsı bir mahlukla da dostluk kurarak, uyumsuz bir grup oluştururlar. Federasyon'un robot ordularına karşı Amida'ya yardım etmek için harekete geçerken, aynı zamanda Darth Maul'la da yüzleşmek zorunda kalacaklardır. Galakside değişiklikler başlamış ve bir şeyler geri dönülemez bir şekilde değişmektedir.

George Lucas, bizleri orijinal Yıldız Savaşları üçlemesinin kökenlerine götürmek için uzun bir süre bekledikten sonra bu filmle iyi bir başlangıç yapar ve görkemli bilim kurgu dünyaları yaratır. Ancak, serinin hayranları, orijinal üçlemenin epik havasının daha hafif ve mizahi bir tona dönüştürülmesinden pek memn

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?