Superman/Doomsday izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.9 IMDB Puanı 86 Görüntülenme

Superman/Doomsday izle

Oyuncular:

Adam Baldwin, Anne Heche, James Marsters
Çizgi roman sektöründe Death of Superman adlı eserin ayrı bir önemi vardır. Bu çizgi roman, 4 milyondan fazla satış yaparak hala en çok satan çizgi roman rekorunu elinde tutmaktadır. 1993 yılında Superman #75 yayınlandığında, Superman'in ölümü birçok medya kuruluşu tarafından haber yapıldı. Superman #75'in kapak resmindeki kazık ucuna takılmış pelerin, bir simge haline geldi. 15 yaşındayken bu haberi okuduğumda içime sıkıntı bastığını hiç unutmam.

Hikâyede, Superman Doomsday adlı yaratıkla savaşıyor ve sonunda "ölümüne dövüş" sözü gerçek oluyor çünkü hem Doomsday hem de Superman ölüyor. Sanatsal yönden bakıldığında, oldukça artistik karelerin yer aldığını söyleyebilirim. Bunlardan ilki, Superman #75'in kapak resmi, diğeri ise Superman'in ölü bedenine sarılmış ağlayan Lois Lane'i resmeden kare.

Ölüm hikâyesinden sonra "Funeral for a Friend" (Bir Dostun Cenazesi) yayınlandı. Ardından da "Reign of the Supermen" (Superman'lerin Saltanatı) takip etti. Kimilerine göre, gelmiş geçmiş en iyi Superman hikâyesi olan bu seri, diğerlerine göre ucuz bir pazarlama yöntemiydi. Hangi tarafın haklı olduğunun önemi yok çünkü yayınlandığı zaman ilgi çektiği ve çizgi romanların eskisi kadar satmadığı zamanda çizgi roman almaya teşvik ettiği açıktır. En iyi olduğu tartışılabilecek, ancak en sansasyonel olduğu konusunda kimsenin karşı argüman üretemeyeceği işte bu hikaye

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Superman/Doomsday

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?